עיניים عيون

קטגוריות: הצגות בית

 

זוכת פרס המוסיקה במסגרת פרס "קיפוד הזהב 2013"

"...ערב של העלאת זכרונות רב-עוצמתיים של חיים, גלות ומולדת...מופע מרתק ומרגש בפני קהל ניו-יורקי מהופנט..."  ג'רמי ג'רארד " MUSE N.Y"

 מסע תיאטרלי מוסיקלי של 3 שחקניות, שחקן אחד ומצלמה אחת בעקבות השירים של המשורר מחמוד דרוויש. מסע חיפוש על במת התיאטרון המטייל בין ילדות בגליל לגלות בלבנון. בדרכם פוגשים השחקנים את  המשורר ואת עצמם. דרך היכרות עם אמו של המשורר, עם המורה הנערצת שושנה ודרך הפגישה המחודשת עם האהובה היהודייה ריטה.

ההצגה בעברית וערבית בביצוע שחקנים ויוצרים ערבים ויהודים, ומלווה בשירה של מירה עווד.


בימוי: נורמן עיסא
 עריכה ודרמטורגיה: עבד נאטור, נורמן עיסא, יגאל עזרתי 
 תרגומי שירים  לעברית: סלמאן מסאלחה, מוחמד חמזה ג'נאים, מחמוד כיאל,
 דרור פרץ בנאי, דני הורוביץ. ראיון עם דרוויש: יוסי אלגזי. וידאו: סימון ביטון
 מוסיקה מקורית: מירה עוואד
 תאורה: זיו וולושין
 עיצוב: סלים שחאדה
 מנהלת הצגה: רביד סביל
משתתפים: מירה עווד, עינת ויצמן, ענת חדיד, מוראד חסן

ביקורת אתר בכיוון הרוח

 

 המסע בבימויו המקורי של נורמן עיסא מאפשר לקהל הערבי-עברי להכיר, כאן ועכשיו, על במת התיאטרון ביפו, את השירה הנפלאה של דרוויש ולפגוש את הנופים, הקונפליקטים והחוויות של החיים בארץ.

השירים והחיים של מחמוד דרוויש זכו לביצוע רגיש ויפה בעברית ובערבית, כשהן מבטאות כאב בלי נאה...קולאז’ מיוחד במינו, עשוי בטעם משובח...ויש בהצגה מרכיב מוסיקלי שמעלה אותה מדרגה. מירה עווד כתבה מוסיקה מקורית ושרה בקולה הייחודי ומנגנת בגיטרה ובחליל בעל הצליל המלווה אוושת אוויר..." 'הארץ' "אירוע תיאטרון משמעותי...עבודת אנסמבל מרשימה" 'ידיעות אחרונות'            

 "הלב בלתי נראה", כתב מחמוד דרוויש, אבל אני הצלחתי להרגיש אותו פועם דרך מילות השירים...המופע חלחל לכל וריד ונים בגופי. יכולתי לשמוע את צרידות החליל אותו תיאר דרוויש... חזרתי הביתה וקולו של דרוויש מלווה את שנתי, "אני כאן, לנצח כאן"'מרתה יודעת'

חזרה לעמוד מופעים >
הזמנת כרטיסים מהירה
הופעה
תאריך
הצטרפות לניוזלטר
עמוד בית אודות חדשות כרטיסים פרס שולמית אלוני הצגות ומופעים תמיכה צור קשר