פרינסס שואו - סרט תיעודי

בעידן הניו-מדיה, אנשים מכל העולם מעלים לרשת אינספור סרטונים בכל דקה נתונה. חלק גדול מהם חושפים שם את כישרונותיהם, ומקווים שמשהו גדול יקרה להם. בכל יום, רבבות גולשים משחילים מכתב לבקבוק וירטואלי, זורקים אותו למים האינסופיים של האינטרנט, ומתפללים שמישהו ימצא את האוצר שטמון בו.
סמנתה (38), עובדת למחייתה כמטפלת סיעודית ומתגוררת לבדה בשכונת עוני קשה בניו-אורלינס. היא נוהגת לחשוף ברשת ביצועים לשירים שכתבה. הסרטונים זוכים למספר זעום של צפיות. בנוסף, היא עושה כל מאמץ כדי לפרוץ לעולם המוזיקה, שמפנה לה עורף פעם אחר פעם.
היא לא מעלה על דעתה שבצד השני של העולם יש מישהו שמקשיב לה, שמאמין בה ושעומד להרחיב ללא היכר את מעגל האנשים שייחשפו לשיריה.
אופיר קותיאל (קותימאן), מוזיקאי ישראלי המתגורר בקיבוץ בדרום, גילה את השירים של סמנתה בחיפושיו אחר זמרות אנונימיות שהעלו לרשת שירים שכתבו. בזמנו הפנוי, הוא עוטף את שיריה של סמנתה בסימפוניות אודיו-ויזואליות עשירות, כולן מורכבות מקטעים מוזיקליים שאנשים מכל העולם העלו לרשת.
"פרינסס שואו" הנו סרט על בדידות ואלמוניות מתמשכת בעולם שמייצר בכל רגע כוכבים חדשים. זהו סרט על כישרון, התמדה, והקשר האקראי שלהם להצלחה, כפי שאנחנו מגדירים אותה.

זוכה פרס ציון לשבח לסרט תיעודי, פסטיבל הקולנוע ירושלים, ישראל


במאי
: עידו הר

מפיק: לירן עצמור, סטיב אפקון

צלם: עידו הר

עורך: עידו הר

עריכת פס קול: רותם דרור

גופים תומכים: הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, מפעל הפיס, קרן סאנדנס, קרן סינריץ', France 4, CBC.ca, SVT, VPRO

מוזיקאי/ת: קותימן, פרינסס שואו

תסריטאי: עידו הר

הפצה: First Hand Films

שם הסרט באנגלית: Presenting Princess Sha

דוקומיוניטי - מיזם של קופרו שבמסגרתו מתקיימות הקרנות סרטים שעוסקים בסוגיות חברתיות בליווי דיון בהשתתפות היוצרות/ים. מטרת תכנית התרומה לקהילה של דוקומיוניטי היא למצוא חיבור רלוונטי בין יוצרי סרטים תיעודיים לבין קבוצות  שונות בחברה, וכך ליצור דו-שיח בין המגזרים השונים. בין הקהילות שלקחו חלק בהקרנות דוקומיוניטי: ילדים בסיכון בתל אביב, קהילת הגיל השלישי בדרום הארץ, נשים דתיות בסמינרים, בני נוער בפנימיות קדם צבאיות, תושבי יפו ונוספים. בחו"ל מתקיימות הקרנות דוקומיניטי בגרמניה ובדנמרק ובארצות נוספות.

חזרה לעמוד מופעים >
הזמנת כרטיסים מהירה
הופעה
תאריך
הצטרפות לניוזלטר
עמוד בית אודות חדשות כרטיסים פרס שולמית אלוני הצגות ומופעים תמיכה צור קשר