אורפאוס ביפו 22

ב- 25 לפברואר 2020 בשעה 20:00  יתקיים בתיאטרון יפו* אירוע חגיגי של מיצגי שירה לרגל ראשית השנה. זהו האירוע ה- 22 ברצף מיצגי השירה "אורפאוס ביפו"  בעריכת המשורר מרדכי גלדמן. ישתתפו בו  3 משוררות  כוכבות שכל אחת נפלאה בדרכה גם כפרמורית: ריטה קוגן, צילה זן בר-צור, סיגל אשל.

ריטה קוגן, נולדה בסנט פטרבורג ב-1976 ועלתה ארצה ב-1990. היא מהנדסת, משוררת, מתרגמת וסופרת. היא פרסמה שני ספרי שירה: "רישיון לשגיאות כתיב" (הוצאת אלרום, 2015) ו"סוס בחצאית" (הוצאת עיתון 77, 2018), ושלושה ספרים מתורגמים: הפואמה "בת הצאר ושבעת האבירים" מאת אלכסנדר פושקין, "פרח הארגמן" מאת סרגיי אקסקוב, "העיירה שבתיבה" מאת ולדימיר אודוייבסקי (שלושתם בהוצאת "קדימה"). על "סוס בחצאית" זכתה לציון לשבח מטעם פרס רעיית הנשיא לשירה  שנת 2018.
ריטה תעלה את המופע "ג'ו מוסרת ד"ש" המבוסס על מחזור שירים שפותח את הספר "סוס בחצאית", ששמו "ג'ו מוסרת ד"ש". המחזור נכתב במהלך שנת 2015 ומתאר מערכת יחסים בין אשה לגבר שהיא ספק בדיה, ספק אמת. המחזור נכתב בין השאר בהשראת סרטו של לארס פון טרייר "נימפומנית".

סיגל אשל היא אשת במה, זמרת,משוררת ועורכת ספרותית. שיריה מתפרסמים לעתים מזומנות בבמות ספרותיות שונות. ספרי השירה שלה: "דם בודד ו"איפה זה שם יצאו שניהם בהוצאת "שופרא", ספרה השלישי כבר נמצא בהכנה. תלווה אותה בפסנתר
שירה אלמוג, בוגרת האקדמיה בירושלים, המשלימה כעת תואר שני בחינוך אלטרנטיבי בחיפה, מלמדת הרמוניה, תיאוריה ונגינה מהשמיעה ומלווה זמרים במגוון סגנונות.
סיגל תעלה את המייצג "לפעמים אני מרגישה" העוסק במרחב שבי חישה להקות חושים ובנסיון לדלות רגש מתהומות הנפש ולמלל אותו באמצעות פסוקי זמרה, המבוססים על הספיריטואל
Sometimes I Feel Like a Motherless Child
ועל פסוקי שירה מספריה של סיגל אשל "דם בודד" ו"איפה זה שם. השירה המדוברת והמזומרת מלווה בנגינה בספנתר המהדהדת את השירה ולעתים יוצרת עמה שיח.

צילה זן-בר צור היא חוקרת תרבויות במרכז אסיה, מלמדת פולקלור, מגדר ואמנות באקדמיה. מחברת ספרי השירה: 'כותבת במקל של כורכום', ו' אָנָאר בָּאלְחִ'י – שירה סוּפית'. על ספרה האחרון זכתה בשנת 2019 בפרס אביב לשירה. 
צילה תעלה את המיצג 'באשר תלכו תהיה  דרך' – שירה סוּפית לצלילי חליל ניי. היא תקריא מספר שיריה ''אנאר בלחי'' בלוויית המחולל הסופי רני פונדק ויצחק ונטורה שינגן בניי.

רני פונדק הוא תלמיד ומורה בדרך הסופית. הוא מדריך מסעות לקוניה – עירו של המשורר ג'לאל א-דין רומי. במשך תקופה שהה ולמד אצל מורים סופיים. הוא דרוויש מחולל המדבר את שירת הלב.
יצחק ונטורה הוא  מוזיקאי ויוצר ונגן בחליל ניי. הוא למד וחקר את התרבות והמוסיקה הסופית על שלל גווניה ונחשב לאחד המוזיקאים המובילים בתחומו. הוא מנגן בהרכבים שונים ועובד עם מיטב האמנים בארץ. 

חזרה לעמוד מופעים >
הזמנת כרטיסים מהירה
הופעה
תאריך
הצטרפות לניוזלטר
עמוד בית אודות חדשות כרטיסים פרס שולמית אלוני הצגות ומופעים תמיכה צור קשר